Connect with us

Eğitim

SANKO ÜNİVERSİTESİ LİSELİLERİ BİLGİLENDİRİYOR

Yayınlandı

on

SANKO UNIVERSITESI ADAY OGRENCILERI KONUK EDIYOR

İslahiye Farabi Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencileri, üniversite ortamı ve eğitimi hakkında bilgi almak üzere SANKO Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Rehber Öğretmen Elif Çelik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Halit Demir eşliğinde programa katılan öğrencilere, üniversitenin olanakları ve bölümlere ilişkin sunum yapıldı.

DR. ÖĞR. ÜYESİ DEMET ARI YILMAZ

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) İlk ve Acil Yardım Programı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Demet Arı Yılmaz, öğrencilerin mankenler ve simülatörler üzerinde uygulamaya yönelik hedeflenen yetkinliğe ulaştıktan sonra acil serviste önce gözlem yaptıklarını, ardından denetim altında uygulamalara katıldıklarını söyledi.

DR. ÖĞR. ÜYESİ MEHMET ALİ İKİDAĞ

Reklamcılık

SHMYO Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali İkidağ ise sağlık sektöründe tıbbi görüntüleme teknikerlerine çok fazla ihtiyaç duyulduğunu anımsattı.

Bölümün bölgede ilk tıbbi görüntüleme teknikleri bölümü olduğuna vurgu yapan Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali İkidağ, şu bilgileri paylaştı:

“SANKO Üniversitesi Hastanesi, yatak kapasitesi başta olmak üzere birçok kriterde tek çatı altında ülkemizin en büyük özel hastanesidir. Radyoloji bölümümüzde son teknolojik cihazlarla tüm radyolojik incelemeler yapılmaktadır. Güçlü akademik kadromuzla, bölümümüzdeki öğrencilere radyografi, mammografi, BT, MRG, kemik mineral dansiometresi gibi temel ve sofistike radyolojik incelemeleri uygulama becerisi kazandırılmaktadır.”

ÖĞR. GÖR. METİN ARICI

SHMYO Ameliyathane Hizmetleri Programı’ndan Öğr. Gör. Metin Arıcı da mesleki bilgi ve beceriyi edinmiş, topluma faydalı üstün nitelikli, güncel gelişmeleri takip edebilen kabiliyete sahip, sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurum/kuruluşlarda çalışmak üzere ameliyathane teknikeri yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Reklamcılık

Programın amacının, ameliyathanede kullanılan tüm alet ve malzemenin ameliyata hazır hale getirilmesini, cerrahi ekibe malzeme sağlanmasını ve ameliyathane ortamının, ameliyatın özelliğine göre uygun hale getirilmesini sağlayan yardımcı cerrahi sağlık personeli yetiştirmek olduğunu belirten Öğr. Gör. Arıcı, “Bu programda öğrencilerimize teorik eğitimle birlikte, pratik eğitim ve ameliyathane ortamında tecrübe kazanma imkanı verilmektedir” dedi.

ÖĞR. GÖR. BENAN ŞAHİN

Alanında uzmanlaşmış, yeterli, genç ve dinamik bir kadro ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden Öğr. Gör. Benan Şahin ise bireyin ve toplumun sağlığını korumak, iyileştirmek, geliştirmek ve çözüm odaklı “diyetisyenler” yetiştirmek için öğrencilere tüm imkanların sunulduğuna dikkat çekti. 

ÖĞR. GÖR. HALİL İBRAHİM ERGEN

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğr. Gör. Halil İbrahim Ergen, fizyoterapisti hastalık ve engel durumlarından kaynaklı ağrı ve fonksiyonel yetersizliklerle ilgili fizyoterapi ve rehabilitasyona özel ölçme ve değerlendirme yöntemlerini kullanan ve bu değerlendirme sonuçlarından yola çıkarak yaşam kalitesini artırmak için uygun rehabilitasyon programını planlayan ve uygulayan profesyonel sağlık personeli olarak tanımladı.

Reklamcılık

Fizyoterapistlerin; kamu ve özel hastaneler, özel eğitim merkezleri ya da spor kulüplerinin dışında pek çok alanda istihdam imkanı bulunduğunun altını çizen Öğr. Gör. Ergen, “Fizyoterapistler, sadece hasta ya da engelli bireylerle değil günümüzde çok popüler olan koruyucu rehabilitasyonda da önemli görevler üstlenirler. Bu sayede hastalıkların oluşumu önlenebilir veya geciktirilebilir” diye konuştu.

ÖĞR. GÖR. MUSTAFA KAVAK

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden Öğr. Gör. Mustafa Kavak ise hemşireliğin tarihsel gelişimi, dünyada hemşirelik eğitimi, Türkiye’de hemşirelik, pandemi sürecinde hemşirelik, neden SANKO Üniversitesi hemşirelik ve mezunların istihdamı konularına değinerek akademik kadroyu tanıttı.

ARŞ. GÖR DR. MERT YILDIZELİ

SHMYO Anestezi Programından Arş. Gör. Dr. Mert Yıldızeli de mesleki derslerin teorik ve pratik olarak verildiğini belirterek, uygulamalara değindi.

Reklamcılık

Tanıtım Ofisi Sorumlusu Sema Tavşancıl ise sağlanan burs imkanları, eğitim olanakları açısından öğrencilere SANKO Üniversitesini anlattı. Program, öğrencilere armağan takdiminin ardından anı fotoğrafı çekimiyle son buldu.  

Continue Reading
Reklamcılık
Reklamcılık

Önerilen Haberler

Screenshot 2024 04 14 12 46 28 189 edit com.android.chrome Screenshot 2024 04 14 12 46 28 189 edit com.android.chrome
Genel1 saat önce

7 tam altın alacağına 10 tam altın aldı

Gaziantep’te bir döviz bürosu çalışanı, yoğunluk sırasında 7 tam altın vereceği müşterisine dalgınlıkla 10 tam altın verdi. Yanlış işlem sonucu...

Screenshot 2024 04 14 12 41 17 021 edit com.android.chrome Screenshot 2024 04 14 12 41 17 021 edit com.android.chrome
Ekonomi1 saat önce

Güneydoğu’da 3 aylık ihracat raporu: 836,5 milyon dolar

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, yılın ilk üç ayında ihracatı yüzde 10...

Screenshot 2024 04 14 12 38 04 607 edit com.android.chrome Screenshot 2024 04 14 12 38 04 607 edit com.android.chrome
Genel1 saat önce

Kılıç Öztekinin iddialarına  yanıt verdi

Belediyenin son 10 yılda yaptığı hizmetleri sosyal medyadan silebilirsin. Ama hizmetleri yıkamazsın ve vatandaşın hafızalarından nasıl sileceksin? Oğuzeli Belediyesi geçmiş...

Screenshot 2024 04 14 12 27 29 423 edit com.android.chrome Screenshot 2024 04 14 12 27 29 423 edit com.android.chrome
Genel2 saat önce

İzmir, Batman ve Gaziantep Medical Point Hastaneleri güçlerine güneş enerjisini ekledi

İZMİR – Medical Point Hastaneler Grubu bünyesindeki İzmir, Batman ve Gaziantep hastanelerinin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 80’inin güneşten elde edilmeye...

Screenshot 2024 04 14 12 25 51 692 edit org.wordpress.android Screenshot 2024 04 14 12 25 51 692 edit org.wordpress.android
Genel2 saat önce

JANDARMADAN KAÇAKÇILIK OPERASYONU

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca, kaçakçılıkla mücadeleye yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen titiz planlama, takip ve çalışmalar sonucu; Şehitkâmil ve Nurdağı...

IMG 20240413 WA0003 IMG 20240413 WA0003
Genel2 saat önce

TERÖR ÖRGÜTÜNE ŞAFAK OPERASYONU

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda; Ülkemize yasadışı...

18690162 728xauto 18690162 728xauto
Genel12 saat önce

GAZİANTEP MAÇINDA GOLÜ İSPANYOL HAKEM İPTAL ETTİ

Türkiye’de hayata geçen yabancı VAR hakemi uygulamasında ilk müdahale Ankaragücü–Gaziantep FK maçında gerçekleşti. Tartışma yaratan pozisyonda İspanyol hakem VAR’da müdahale ederek golü iptal etti....

Reklamcılık